VELMI OSOBNÍ PROSTOR K DOSPÍVÁNÍ

- špetka glamouru a dekadence

Pro návrh tohoto dívčího pokoje mi dospívající Bára poskytla kopec inspirace. Měla jsem pocit, že potřebuje něco trochu výjimečného, a tak jsem jí připravila moodboard s poezií. Měl nastínit atmosféru budoucího pokoje. Pak už jen stačilo zpracovat návrh a začít s úpravami.

Spaní se přesunulo do velké pohodlné postele a z původního spacího patra se stal úložný prostor. Do mezery vedle již zabudovaných šatních skříní se vešel policový díl, který zakryl výhled na trubky topení. Přibyla komoda se zrcadlem jako zkrášlovací koutek. Okno dostalo ležérní textilní dekoraci. Abychom přidali více světla a třpytu, jednu zeď naproti posteli jsme natřeli perleťově lesklým nátěrem. Na ní má Bára svou galerii fotografií. Celý pokoj osvětluje velký lustr připomínající hvězdu, který se jakoby odráží ve vzoru na koberci pod ním.

Barevným základem pro celý koncept byly stěny v tmavě bordó barvě. Tou už v pokoji bylo vymalováno. Doplnily ji tóny růžovébéžové na textilu, zlatéčerné detaily na polici, stolní lampě, rámech a krásných úchytkách na komodě, kterou si Bára vlastnoručně upravila.

I když se v tomto projektu realizace prováděla postupně, podle možností klienta, nakonec se vše z návrhu podařilo dokončit.

REALIZACE 2017-2020

Iva se dokázala perfektně napojit na mé přání. V popisu chtěného interiéru nejsem zrovna odborník a i tak jsem dostala přesně to, co jsem si přála. Díky této skvěle odvedené práci se nikde necítím líp, než ve svém novém pokoji. Návrh perfektně vystihl můj vkus a také mojí osobnost.
Bára

FOTO: Tereza Melicharová