OBÝVACÍ POKOJ PLNÝ JEMNÉ ENERGIE

- bílé nuance, měkké světlo, textury

„Chtěla bych bílý pokoj, vše čisté, klidné, otevřené. Pár knih a věcí k uložení, velké křeslo na čtení a taky místo na meditaci a cvičení.“ To mi řekla paní Lenka, když jsem se přišla podívat na její hezký, ale unavený obývací pokoj. Ukázala mi předměty, obrázky a fotografie, které si chce v novém pokoji vystavit. A také obrázek v časopisu s atmosférou, která ji oslovovala. Byla na ní bílá otevřená terasa s měkkým sezením, volným prostorem a přírodou v pozadí. 

Obývací pokoj slouží také jako ložnice se spaním na dřevěném vestavěném patře.

Aby nevznikl pocit „sterilní“ místnosti, pracovala jsem s různě tónovanou bílou barvou. Stěny, strop, topení a viditelné trubky jsou natřeny bílou s jemným nádechem růžové. To prostoru přidalo měkkost a „teplo“. Dřevěná konstrukce patra dostala jemnou bílošedou. Bílošedý je i praktický konferenční stolek. Celou škálu bílé doplnila smetanově bílá na nábytku, krémová na měkoučkém koberci, křesle a stolku na rostliny. Více útulnosti přidaly lněné průsvitné závěsy a látkové lustry. Pohodlnou rozkládací sedačku oživují polštáře v růžové a tmavší antracitové barvě. Akcentní barvy jsou i na dalších doplňcích. Celé to bílé opojení skvěle uzemňuje původní dřevěná podlaha a další nábytek ze dřeva s bílou olejovou lazurou.

V pokoji se postupně rozrůstá malá botanická zahrada. Je otázka, zda i zatím prázdnou zeď v budoucnu nepokryjí závěsné rostliny.

REALIZACE 2019

Z mého nového obýváku se raduji už téměř dva roky a stále mě nepřestává těšit, že mi poskytuje přesně to, co jsem si přála. A to je prostor plný klidu a harmonie, kde čerpám energii. Iva se při návrhu pokoje dokázala vcítit do mých přání, představ a potřeb. Kombinací jejího citu pro barvy se smyslem pro funkčnost a praktičnost vznikl pokoj, kde se dobře cítím a vše tam má své místo. Nejvíce oceňuji osobní přístup, schopnost naslouchat a empatii při procesu tvorby návrhu pokoje.
Lenka

FOTO: Tereza Melicharová